• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobra pożyczka
Nie mam zdolności kredytowej - ta oferta, pomocna pożyczka, która pojawila się w gazetach, jest godna uwagi? Nie chcę się ładować, a potrzebuję kasy, żeby sensownie rozpocząć działalność. Propozycje...
Odpowiedz

Skoro nie masz zdolność kredytowej, pozostały Ci jedynie parabanki. Uważam, że akurat ta oferta jest godna uwagi. Można dostać całkiem niezłą sumę pieniędzy, ponosząc niezbyt duże koszty.
Odpowiedz
Niezłą sumę pieniędzy? Czyli ile? Mają jakieś wygórowane wymagania?
Odpowiedz
Na firmę można dostać od 55 000 zł do 500 000 zł. Wygórowanych wymagań nie mają. W zasadzie każdy może dostać u nich pożyczkę.
Odpowiedz
Dają tyle pieniędzy i nie mają wygórowanych wymagań? A koszty ich pożyczki są duże?
Odpowiedz
Proponuję unikać parabanków, dobrych pożyczek, pomocnych pożyczek i innych - często koszty są kosmiczne.

Rozwiń proszę wątek dlaczego nie masz zdolności kredytowej? Nigdy nie miałes/aś kredytu? Firma dopiero startuje? Jakieś inne okoliczności?
Postaram się pomóc.
Odpowiedz
Również odradzam stanowczo branie pożyczek z parabanków, powinno być to naprawdę dobrze przemyślane z reguły znajduje się tam duże RRSO, jeśli już ktoś wziął taką pożyczkę to należy pamiętać aby bezwzględnie oddać ją w terminie.
Odpowiedz
Chyba to normalne, że trzeba oddać pożyczkę w terminie. Niedotrzymanie terminu czy w banku czy w parabanku kończy się zawsze tak samo. Kłopotami finansowymi... komornikiem...

Kamilka, koszty nie są duże, oprocentowanie to jakieś 5% w skali roku.
Odpowiedz
No niby normalne, ale większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji, no bo niby dlaczego tak wile osób ma problem z coraz większymi długami, doprowadzają do błędnego koła.
Odpowiedz
Krancha, a są jakieś inne koszty? Ile wynosi prowizja? Jest jakaś opłata przygotowawcza?
Odpowiedz
Kamilka, na stronie podają taki przykład pożyczki:
"Przykład reprezentatywny (najczęściej wybierany zestaw pożyczek):czas spłaty: 10 lat; kwota pożyczek: 25000 zł; rata: zł.Składniki raty: nominalna stopa procentowa 10,00%; opłaty administracyjne 0 zł. Całkowita kwota kredytu: 25000 zł. Opłata: 1500 zł; ; prowizja: 0 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania: 12,20 %; całkowita kwota do zapłaty: 41143,60 zł"

Zema, rzeczywiście, ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, co będzie gdy nie spłacą pożyczki. Dowiadują się tego dopiero jak już wpadną w ogromne kłopoty i bank czy parabank naśle na nich komornika.
Odpowiedz
Pożyczka wydaje się być korzystna. RRSO 12,20%- bardzo niskie. W jaki sposób się można z nimi skontaktować?
Odpowiedz
Najlepiej iść do nich do oddziału. Wtedy wszystkiego dokładnie się dowiesz. W jakim rejonie mieszkasz?
Odpowiedz
Mieszkam w województwie podlaskim. Mają tam gdzieś swój oddział? Chętnie bym się do nich wybrała.
Odpowiedz
Mają oddział w Białymstoku. Podaję adres ich oddziału:
Białystok
tel 85 662 37 11
ul. Ogrodowa 31, II piętro, lok.19
15-062 Białystok
Odpowiedz
Jak tylko będę miała chwilę, zajrzę tam. Postaram się napisać, co mi zaproponowali w oddziale.
Odpowiedz
Palon, a co powiesz na pożyczkę z Providenta? Brałeś tę firmę pożyczkową pod uwagę?
Odpowiedz
Pożyczka w Providencie? Uważasz, że to dobry pomysł? Ja bym się trzymała z daleka od ich oferty.
Odpowiedz
Czemu tak negatywnie podchodzisz do tej firmy? Przecież ich pożyczka na RRSO ok. 123,80% To bardzo mało jak na parabank.
Odpowiedz
Takie RRSO wcale nie jest najlepsze na rynku. Mam takie odejście do tej formy ze względu na dużą ilość negatywnych opinii. A czemu Ty uważasz, że ich oferta jest taka korzystna?
Odpowiedz
Właśnie ze względu na koszty. Przecież oni mają jedno z najniższych RRSO na rynku. Oczywiście nie przebijają pomocnej pożyczki, ale i tak ich oferta jest ok. Sama zobacz:
"Reprezentatywny przykład: całkowita kwota pożyczki – 1000,00 zł; łączna kwota odsetek – 127,13 zł; opłata przygotowawcza – 116,00 zł; roczna stopa oprocentowania – 16%; czas obowiązywania umowy – 60 tyg.; wysokość tygodniowych rat: 32,73 zł; całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta – 1403,13 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – 84,6%; łączne zobowiązanie do spłaty – 1963,53 zł; Spłata kredytu jest zabezpieczona ubezpieczeniem. Koszt ubezpieczenie Amplico Life S.A. w razie nie przedstawienia przez Klienta indywidualnej polisy o zakresie ubezpieczenia pokrywającym się z zakresem ubezpieczenia Amplico Life S.A. – 160 zł; Reprezentatywny przykład uwzględnia dobrowolną usługę odbioru rat w domu."
Odpowiedz
Pożyczka pożyczką, ale liczą się też opinie. W sumie ich pożyczka nie wygląda źle, ale pewnie są tam jakieś haczyki. O co chodzi z tą obsługą domową?
Odpowiedz
Chodzi o to, że raty płacisz u siebie w domu. Przedstawiciel parabanku przychodzi do Ciebie co miesiąc po pieniądze. To jest obsługa domowa.
Odpowiedz
Zgadzam się z Krancha , liczą się opinie wcześniejszych klientów. Z resztą jak ktoś z np. ze znajomych czy rodziny korzystał z ich usług i jest średnio zadowolony to chyba sam do nich nie pójdziesz . Według mnie liczą się sprawdzone rozwiązania
Odpowiedz
Właśnie, zwykle słucha się tego co mówią znajomi czy inni klienci tej instytucji. Nie weźmiesz pożyczki w instytucji, z którą miał problem Twój znajomy. To byłaby głupota. Opinie są bardzo ważne.
Odpowiedz
Z tego co słyszałam, Provident ma ok. 70% pozytywnych opinii. To chyba nie jest mało?
Odpowiedz
A skąd masz takie informacje? Czy one są potwierdzone jakimiś badaniami? Ja też mogę sobie napisać, że jakaś firma jest świetna a może tak wcale nie być.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika palon
WątkiDataOdpowiedzi
Reklama 3D na wystawie?07.08.2014, 14:2013
Ochrona danych osobowych22.11.2013, 16:520
Organizacja konferencji w Bieszczadach30.10.2013, 10:376
Organizacja konferencji w Bieszczadach30.10.2013, 10:370
Początek na forexie07.01.2013, 13:596

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom