• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Darmowy system do zarządzania firmą
Szukamy czegoś na zasadzie darmowego systemu ERP, który pozwoliłby nam na usprawnienie wielu kwestii. Pomysły?
Czy da się to załatwić bez kosztów? Podajcie proszę nazwy przykładowych aplikacji - chciałbym poświęcić trochę czasu na porównanie kilku, aby mieć jakiś wybór. Jakie macie doświadczenia?
Odpowiedz

Wszystko zależy od tego do jakiego typu organizacji chcesz taki system dopasować. Na darmowej licencji opensource jest dostępny np. openERP. Wersje darmową posiada również Compiere.
afaktury.pl
Prosty program do fakturowania online
Wystawianie faktur w obcych językach, w tym chińskim.
Odpowiedz
Napisz proszę coś więcej - co masz na myśli z organizacją? To nie musi być produkt całkowicie darmowy - możemy na spokojnie przeznaczyć miesięcznie pewną kwotę na zakup systemu o ile tylko rzeczywiście będzie dawało to pewną jakość, będzie widać efekty korzystania z systemu.
Odpowiedz
Chodzi o profil firmy (usługowa, produkcyjna itp. kryteria). Istnieją różne programy ERP, w zależności od profilu działalności firmy. Np. Comarch oferuje płatne systemy.
afaktury.pl
Prosty program do fakturowania online
Wystawianie faktur w obcych językach, w tym chińskim.
Odpowiedz
Z bardzo dobrych aplikacji to np. Berberis. Masz tam wersję również całkowicie darmową, jest demo.
Generalnie te testy i porównania które my robiliśmy pokazały, że inni aplikacje za te same pieniądze dawały mniejsze funkcjonalności.
Ale my też mamy wersję zaawansowaną, mieliśmy dodatkowe wdrożenia specjalnie pod nas.
Odpowiedz
Darmowa wersja to raczej nie dla nas, bo zakładam, że posiada ona jedynie wybrane funkcjonalności.
A nam chodzi o profesjonalny produkt, w zasadzie w wersji pro.
To co piszesz brzmi ciekawie - to o funkcjonalnościach. Sprawdzę ich.
Odpowiedz
Tak w skrócie te różnice, które ja widzę to np. funkcje związane z działaniami marketingowymi, tutaj warto poczytać o weBBell. Fajne dodatki to dla nas rozpoznawanie pisma ręcznego i mowy, różne kalendarze (osobiste, grupowe, długoterminowe), scentralizowane wyszukiwanie treści, tablica ogłoszeń czy komunikator wewnętrzny.
Odpowiedz
Ok - dam sobie kilka dni na sprawdzenie tego, zobaczymy jak pracownikowi to podejdzie. Wygląda to całkiem ciekawie, ale zbyt wcześnie na wnioski. Zobaczymy.
Odpowiedz
Odnośnie samego wdrożenia to wszystko zależy od tego gdzie mieszkasz bo są różne firmy na terenie Polski, które się tym zajmują. Sami producenci mają siedzibę koło Krakowa - nam się nie opłacało ich sprowadzać. Wszystko wdrażała firma SmartNet Piotr Moczkowski, więc jeśli mieszkasz w tej okolicy to nawet łatwiej będzie w taki sposób z samymi spotkaniami.
Odpowiedz
To jest firma z Łodzi? A nas interesuje ktoś bardziej w okolic Gdańska.
Inna sprawa - trudno jest znaleźć takiego wdrożeniowca? Przyznam, że nie mam pojęcia jakie są możliwości firm w takim zakresie.
Odpowiedz
Tego to ja już nie wiem - zapytaj bezpośrednio w BMS Creative. Podejrzewam, że mają bazę firm z całej Polski, które właśnie wdrażają ich oprogramowanie.
Tak będzie wam na pewno łatwiej kogoś znaleźć niż wysyłając zapytania gdzie popadnie.
Odpowiedz
Zabrałem się za testowanie i w ciągu kilku dni prześlę konkretne wnioski. Na razie mam zainstalowane demo - po tym może spróbujemy zdecydować co będzie najlepsze, czego faktycznie nam brakuje. Zobaczymy.
Odpowiedz
Jestem bardzo ciekawa efektów,dawaj znać jak potestujesz!
Chcesz spać lepiej? Zobacz na http://spijlepiej.pl/
Odpowiedz
Moim zdaniem nie ma sensu oszczędzać na takim systemie. Lepiej kupić pełny pakiet raz, i mieć później spokój. Pełne wersje są zawsze bardziej rozbudowane od darmowych, dzięki czemu wpływają na usprawnienie Naszej firmy. Tutaj jest ciekawy artykuł z porównaniem popularnych programów: dlahandlu24blog.wordpress.com/2016/02/04/programy-komputerowe-do-sklepow-i-firm-przeglad-na-rok-2016-cz-1
Odpowiedz
Jeśli prowadzisz sklep internetowy to zainteresuje Ciebie darmowe oprogramowanie e-commerce
Oprogramowanie daje całkiem sporo możliwości ułatwiających codzienne kontakty z klientami.

Swoje strony reklamujemy w sygnaturce.
Odpowiedz
Jest bardzo wiele tego typu firm. Chociaż sugerowałbym raczej zdecydować się na płatny system. Takie systemy są:
lepiej opracowane
wygodniejsze
mają dobre wsparcie techniczne
oraz ogólnie lepiej jest je ogarnąć
i często licencję płaci się rocznie albo raz na kilka lat. Tak wiec wcale nie wychodzi to tak drogo.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika palon
WątkiDataOdpowiedzi
Ochrona danych osobowych22.11.2013, 16:520
Organizacja konferencji w Bieszczadach30.10.2013, 10:376
Organizacja konferencji w Bieszczadach30.10.2013, 10:370
Dobra pożyczka17.08.2013, 13:0254
Początek na forexie07.01.2013, 13:596

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom