• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy w swoim kraju czujemy się Polakami?
#1
Oddanie śledztwa stronie rosyjskiej(sprawę bada specjalna komisja). Czy sprawy państwa lepiej załatwi Bruksela niż nasz rząd? Biegniemy za zachodnią wizją idealnego świata? Burząc naszą kulturę? Zapraszam do rozmowy.
Odpowiedz

#2
Tak my czujemy się Polakami, upodlonymi z prawem wyboru lepszego zła lub jak inni mawiają mniejszego zła, oto i Polska
Odpowiedz
#3
Jasne, ja jestem przywiązany do kraju Wink

Będąc 3 miesiące na zmywaku za granicą tęskniłem naprawdę Wink
Odpowiedz
#4
Tak ale ja dwukrotnie odwiedzałem moją rodzinę w Anglii w której mieszkają od paru lat. I niestety, zawiodłem się. Niby mówią że na starość wrócą do Polski to jak na dzisiejszy dzień cały czas narzekają na nasz kraj. W dodatku zauważyłem gdy wujek zapoznawał się z jakimś anglikiem to słowa nie wspomniał że jest z Polski. Przykre...
Odpowiedz
#5
Dziś czujemy się Polakami bardzo, jednak nie wiem czy jesteśmy zadowoleni z bycia tymi Polakami. Wielu za granicą wyzbywa się "polactwa". Wiele osób również i nie mówi o nas samych dobrze w naszym własnym kraju. Musimy się naprostować politycznie, religijnie, aby móc reprezentować jeden punkt przewodni.
Odpowiedz
#6
Ja się nie czuje już Polakiem od dawna i nie jestem zadowolony z Polski. Wina polityków. Dawniej, pamiętam jak mi dziadek, rodzice opowiadali było pięknie. Teraz jest totalne dno. Nie ukrywam, najgorzej jeszcze nie mamy ale czemu lepiej być nie może? A gdyby polityków nie było? Było by lepiej?
Odpowiedz
#7
A co to właściwie znaczy czuć się Polakiem,nie mamy zbyt wielu powodów ani do dumy,ani do chwalenia się wsród innych narodów.Gdzie się nie pokarzemy tam się z nas śmieją,żartują,czy poważny kraj takie właśnie powinien mieć wizerunek.
Odpowiedz
#8
Polakiem się jest, nie trzeba niczego czuć. Jeżeli będziecie dumni z siebie to nie będziecie mieli obaw, że ktoś będzie się z Was śmiał. Na wizerunek kraju pracujemy wszyscy, nie tylko politycy więc zamiast marudzić, że to ich wina trzeba się brać za siebie zmieniać stereotypy o Polsce. Ze stereotypami nie da się walczyć, da się tworzyć nowe więc jeżeli pokażemy się jako naród z innej, lepszej strony jest szansa, że zaczną postrzegać nas inaczej. Przestańcie narzekać, naprawdę nie macie najgorzej Smile
Odpowiedz
#9
Świetnie napisane, jak każdy by tak myślał Polska by była uważana za kraj miodem i mlekiem płynąca Smile
Odpowiedz
#10
Ciężko zmienić stereotypy skoro niektórzy rodacy za granicą często utwardzają inne nacje o ich słuszności. Jako naród jesteśmy rozbici i mocno podzieleni. Nie ma świadomości odpowiedzialności za nasz kraj, chęci wpływu na przyszłość. To się niestety mści oddaniem sterów rządów nieudacznikom i przydupasom, którzy wybrali politykę, bo do niczego innego się nie nadawali, a mieli znajomości.
Odpowiedz
#11
ja nie czuję się jakoś mocno związana z Polską...bardziej czuję się obywatelem świata niż Polski
Odpowiedz
#12
ja z kolei odwrotnie, bardzo jestem związany z Polską, pomimo złej sytuacji kraju
Odpowiedz
#13
Jest jak jest, ale czuję się Polakiem.
Odpowiedz
#14
Przede wszystkim jestem człowiekiem... narodowość to dla mnie kwestia drugorzędna.
Odpowiedz
 

Ostatnie tematy użytkownika Marioo90
WątkiDataOdpowiedzi
Mini biznes.29.08.2011, 19:3411
Który pomysł zrealizowany? TU PISZCIE!29.08.2011, 19:331
Zakład fotograficzny29.08.2011, 19:3117
Pełen etat i DG ?29.08.2011, 19:282
System w sprzedawanych komputerach29.08.2011, 19:266
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

  • Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom