• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy ktoś zwraca uwagę na kolor CV ?
Mam pomysł żeby swoje CV napisać nie czarną czcionką tylko w innym kolorze. Jak myślicie, jak to może zostać odebrane ? Myślałem o kolorze brązowym lub ciemno czerwonym. Takie CV z pewnością będzie się wyróżniać wśród innych ale nie wiem czy nie będzie tak, że wyrzucą od razu do kosza.
Odpowiedz

Absolutnie nie stosuj takich rozwiązań.Jedynym urozmaiceniem które możesz wprowadzić, jest np: rodzaj czcionki lub pogrubienie,ewentualnie pokolorowanie samych nagłówków i rami ze zdjęciem, ale tylko w stonowanych barwach.
Odpowiedz
Czytałam co prawda artykuł o nietypowych formach cv - np. w postaci puzzli, które pracodawca musi ułożyć, ale to temat dość śliski i wiele tu zależy od branży. Jeśli ubiegamy się o pracę w jakiejś korporacji, której działalność nie jest związana ze sztuką i kreatywnym działaniem, to bezpieczniej jest zrezygnować z takich rozwiązań ;-) CV wpadnie pracodawcy w oko, gdy będzie zawierać zdjęcie, a opis będzie czytelny, przejrzysty - warto pogrubioną czcionką zaznaczyć najważniejsze rzeczy.
Odpowiedz
Kreatywność nie wszędzie jest mile widziana. Jeśli firma ma narzucone normy i zasady i specjalizuje się w jednej dziedzinie to kreatywność nie jest ważna.
Odpowiedz
to słaby pomysł, lepiej pokolorować nagłówki lub dodać jakieś akcenty kolorystyczne. Ja moje cv robiłem kiedyś w generatorze szybkiecv i wiem, że tam było kilka wersji kolorystycznych, ale sam test zawsze był klasycznie czarny. A moje cv było bardzo dobrzze odbierane przez pracodawców
Odpowiedz
Teraz jest masa gotowych nowoczesnych szablonów, warto być oryginalnym w innym przypadku nasze cv nie zostanie nawet zauważone, ciekawym pomysłem jest również zaprojektowanie cv w formie aplikacji, strony internetowej lub prezentacji w tablecie Smile
Odpowiedz
teraz są modne cv w postaci graficznej.
Odpowiedz
(22.05.2015, 20:37)john78 napisał(a):  teraz są modne cv w postaci graficznej.

Ale to nie do każdej pracy Smile Raczej kierowca, czy np. lekarz takiego CV nie przedstawi Tongue
Wzory rezygnacji i instrukcje jak złożyć skuteczne wypowiedzenie umowy OC u Twojego ubezpieczyciela!
Odpowiedz
Nie, absolutnie nie powinno się tak robić. Wyróżnianie swojego cv jest jak najbardziej pożądane i na miejscu, ale nie powinno się zmieniać koloru czcionki, ewentualnie możesz użyć innego odcienia czerni. Można wyróżnić poszczególne sekcje jakimś kolorem, ale tekst sam w sobie powinien pozostać w kolorze czarnym. Podobnie jak kartka powinna być biała, a nie kolorowa, ewentualnie z barwnym dodatkiem czy wzorem, ale nic ponad to.
Odpowiedz
Takie kolorowanie to tylko w przypadku CV grafika lub osoby do która stara się dostać do jakiejś agencji reklamowej. W innym przypadku stawiał bym na minimalizm i estetykę w cv.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika pawel
WątkiDataOdpowiedzi
strona fotografa - opinie16.01.2013, 13:398
Pytanie o sklep14.01.2013, 13:3311
Zatrudnić księgową czy zlecić ?14.01.2013, 13:2731
Kokos.pl14.01.2013, 07:135
Konto dla dziecka14.01.2013, 07:112

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom