• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co zastąpi Facebook?
Od jakiegoś czasu zauważam coraz mniejsze zainteresowanie Facebookiem,zarówno od strony prywatnej jak i zawodowej -posiadam FanPage,facebookową grupę promocyjno-reklamową na których fani sa coraz mniej aktywni...
Czy Waszym zdaniem ten portal społecznościowy zastąpi coś innego,a może się pochwlicie z jakiego portalu,serwisu sami korzystacie?
Odpowiedz

Niektórzy mówią że już Twitter odbiera Facebookowi użytkowników,czy znacie jakieś platformy społeczne z nowymi możliwościami?
Odpowiedz
Myślę, że Facebook jeszcze długo będzie na topie, nie ma godne następcy. Wiele znanych mi osób nie potrafi wręcz żyć bez tego portalu i zawodowo i prywatnie.
Odpowiedz
Wiele osób zadaje podobne pytania również na forach zagranicznych gdzie czas jest nieco do przodu jeśli chodzi o trendy marketingowe. Prawda jest taka że zmienia się sposób korzystania z facebooka ale jeszcze długo będzie on topowym portalem społecznościowym.
Odpowiedz
Ja słyszałem o takim portalu, ale jest on skierowany do specificznej grupy odbiorców, chodzi o serwis ask.fm albo dla bibliotekarzy labib.pl, oraz pod firmy to yelp.pl. Facebook jeszcze długo będzie number 1
Odpowiedz
Myślę, że warto prowadzić również konto na Twitterze.
Odpowiedz
Facebook jeszcze ma silną pozycję, ale dużo portali społecznościowych czeka tylko na jego potknięcie. Twitter obecnie zmierza w stronę promowania zdjęć, chociaż był serwisem stricte nastawionym na treść. Uważam, że dużym konkurentem może być Google +. Niby taki spokojny, przyczajony, ale ładnie dopracowują serwis od strony technicznej. Jak tylko ludzie zaczną mieć dość obcinanego zasięgu postów, ciągłych denerwujących zmian, to nastąpi fala przeniesienia do konkurencji...
Odpowiedz
Wydaje mi się, że jednak Facebook w najbliższym czasie i tak będzie liderem, chyba, że Twitter zmieni troszkę swój sposób funkcjonowania na bardziej przystępny. Co do Google+ - jeszcze mu trochę brakuję, ale trzeba przyznać, że szybko się rozwijają.
Odpowiedz
widać że google+ zaczyna coraz bardziej zwiększać swoją popularność, jadnak myślę żę FB będzie jeszcze spory czasn na topie
Odpowiedz
według mnie google + już to robi w tej chwili, widać jak się to zmienia, przynajmniej jeśli chodzi o różnego rodzaju portale lub firmy.
Odpowiedz
odkąd zmieniły się zasady promowania firm w Internecie to właśnie facebook jest podstawą działań, możliwe że w kontekście osób prywatnych może być lekki spadek, ale to będzie jak Microsoft i Google. Dopóki nie sprzeda firmy komuś będzie długo siedział w tej materii.
Odpowiedz
Facebook jest nadal najpopularniejszy, jeśli chodzi o generowanie ruchu/zainteresowania. Z FB najlepiej, IMHO, po prostu przekierowywać użytkowników na własną stronę www.
Odpowiedz
Ja jednak myślę, że przez najbliższy okres to Facebooka raczej nic nie zastąpi, aktualnie on skupia największą rzeszę ludzi. Też prowadzę fanpage i nie odnotowałem jakichś dużych spadków aktywności.
Odpowiedz
też uważam, że Facebook tak szybko sie nie da zmyć, ma za dużo ludzi a poza tym wciąż jest atrakcyjny. twitter może być za nim, ale to w Polsce jeszcze trochę potrwa.
Odpowiedz
Twittera generalnie polubili politycy być może dlatego nie zyskał od do tej pory takiej popularności jak za granicąSmile
Odpowiedz
Moim zdaniem jeszcze długo nic nie zastąpi Facebooka, więc nie powinieneś całkowicie z niego rezygnować. Zastanów się nad zmianą formy treści, które wrzucasz na fanpage - może wtedy interakcje użytkowników wzrosną. Jeśli jednak jesteś przekonany o porzuceniu FB, to Twitter jest dobrą alternatywną, ale ma jednak zupełnie inny charakter i są tam obecni zupełnie inni ludzie. Pozdrawiam
Odpowiedz
Facebooka na chwilę obecną nie da się zastąpić.
Odpowiedz
Na Twoim miejscu wstrzymałbym się z usunięciem profilu firmowego z FB.
Jeżeli dobrze wykorzystasz i przetworzysz statystyki fanpage, fani zaczną się angażować. Spróbuj wykorzystać poniższe kroki.
Po pierwsze: sprawdź, jakie posty przyciągają największą uwagę fanów (ilość komentarzy, udostępnień, polubień).
Po drugie: kontroluj godziny, w których jest największa aktywność Twoich fanów, żebyś wiedział kiedy masz najwyższe szanse na odbiór i wtedy wstawiaj posty.
Po trzecie: wymuś uwagę na fanach wrzucając ciekawe artykuły, filmiki, zdjęcia, zadając krótkie pytania, aby poruszyć interakcję.
Myślę, że to powinno pomóc.
Odpowiedz
 Podziękowali: arekpyta
Fb raczej jeszcze długo nic nie zastąpi, ludzie są od niego uzależnieni, podobno ma powstać wersja facebooka ale wersja odzielona od życia prywatnego a nastawiona na pracę i biznes itp.
Odpowiedz
Facebook przyciąga przede wszystkim młodych ludzi i na tym polega jego siła - można adresować swoje reklamy do tego targetu. Też myślę, że długo go nic nie zastąpi. Czas pokaże Smile
Odpowiedz
Za jakiś czas na pewno fb nie będzie już taki popularny, ale przez kolejnych kilka lat mu to nie grozi.
Odpowiedz
A co myślicie o Ello? Myślicie, że wygryzie fejsbuka? Macie już na tym konto?
Odpowiedz
A co to jest w ogóle? Nie rozumiem idei tej strony co podałaś.
Odpowiedz
no facebooka raczej długo nic nie wyprze, jest zbyt rozbudowany
Odpowiedz
Dołączam się do pozostałych głosów. Facebook cały czas się rozbudowuje, cały czas ewoluuje i dostosowuje się do trendów lub sam je kreuje. O następcę raczej ciężko. Często był tu wymieniany Twitter, ale wątpię aby nastąpiła jakaś wielka migracja z facebooka na twittera. Już prędzej internauci będa mieli kilka kont, niż zrezygnują z facebooka. To samo tyczy się Google +, który wciąż kuleje w Polsce. Za ciekawostkę należy za to uznać Snapchat. Niespecjalnie przekonuje mnie jego idea, ale na zachodzi zdobył kolosalną popularność. Korzystacie może?
Odpowiedz
Tak w świetle ostatnich wydarzeń to facebook ma zastąpić stonogabook.com Big Grin
Wzory rezygnacji i instrukcje jak złożyć skuteczne wypowiedzenie umowy OC u Twojego ubezpieczyciela!
Odpowiedz
wg mnie szybko nic nie zastąpi fb
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika netman
WątkiDataOdpowiedzi
Kredyt pod zabezpieczenie13.02.2014, 10:003
Gdzie drukujecie wizytówki?24.10.2013, 11:0614
All money,jakieś opinie?10.10.2013, 12:460
Naprawa sprzętu komputerowego w firmie,jak się do tego zabrać?17.09.2013, 11:3413
Czy warto dawać zniżki klientom?16.09.2013, 11:2820

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom