• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co sądzicie o crowdfundingu?
Jakie macie zdanie na temat crowdfundingu? Myślicie, że jest to dobry sposób na pozyskanie pieniędzy na sfinansowanie biznesu? Zastanawiam się, czy nie zgłosić swojego pomysłu na crowdangels.pl Myślicie, że warto?
Odpowiedz

Ostatnio powstało kilka serwisów crowdfundingowcyh: mogę dopisać do tej listy portale wspieram.to, polakpotrafi.pl, czy jeszcze Beesfund. Myślę, że warto spróbowaćSmile
Odpowiedz
ja dla mnie to świetna inicjatywa userów, jesli komuś podoba się dany pomysł i chce zobaczyć jego realizacje i finalny produkt i dac na to własną kasę to czemu nie Smile dobrze ze w PL się to rozwija - tutaj jedna ze stronek typowo croundfoundingowej, sporo info jak ktoś chce się zapoznać z tym tematem głębiej - link - https://www.interne.st/
dłużnicy, strzeżcie się spirali kredytowej
Odpowiedz
To świetny sposób na zgromadzenie funduszy do realizacji pomysłów Smile Pamiętaj tylko, że takie datki też podlegają opodatkowaniu Wink
Odpowiedz
Mi się wydaję, że platformy crowdfundingowe w Polsce sie nie przyjmą. Polacy są mało świadomi tego, co mogą robić z własnymi pieniędzmi, a jesli już słyszą słowo ryzyko to jest to dla nich bariera nie do przeskoczenia. Oczywiście z czasem będzie to ewoluowało, poniewaz młodzi ludzie będą mieli na rynku kapitłoweym/finansowym coraz więcej do powiedzenia ( teraz mają świadomość i chęci ale brak im fundusz) na tę chwilę jednak starci inwestorzy/ pozisadacze kapitału są bardziej zachowawczy i przewidywalni w działaniu.
Odpowiedz
 Podziękowali: bluro
brokker słowa wyjąłeś mi z ust dosłownie te,które wypowiedziałeś.
bardzo ale to bardzo mądrze mówisz i oczywiście podpisuje sie pod tym dwoma rękoma
rynek będzie ewoluował ponieważ młodzi będą sie rozwijać.
Odpowiedz
No tak, bo Polacy mają świadomość, że po drugiej stronie będą inni Polacy, którzy chcą ich ograbić z ich pieniędzy. Do takiego podejścia przyzwyczają nas dziwne firmy, które oferują kokosy
Odpowiedz
To fakt, serwisów jest mnóstwo, a pomysł całkiem fajny. Trzeba tylko pamiętać o odliczeniu podatku, z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy przed przystąpieniem do gromadzenia środków w taki sposób Wink
Odpowiedz
Ja uważam, że to świetna sprawa, nie tylko jako możliwość pozyskania sponsorów, ale także fajna możliwość promocji i przedstawienia swojego biznesu. W Polsce na razie bardzo powoli się rozwija, ale w wielu krajach crowdfunding świeci triumfy. Ja osobiście polecam przynajmniej spróbować.
Odpowiedz
Dobrym sposobem na może nie pozyskiwanie funduszy, ale na oszczędności dla firmy jest korzystanie z różnych form dofinansowań albo zwolnień. Teraz na przykład takie możliwości są we Wrocławiu. Można zostać zwolnionym z podatku od nieruchomości na nawet 5 lat. Sama składałam już taki wniosek. Opcja jest dla przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają działalność albo którzy już ją prowadzą - nie dłużej, niż 12 miesięcy, na terenie Wrocławia. Zawsze to duża oszczędność w budżecie Smile
Odpowiedz
W Polsce jest kilka takich projektów np. wspieram.to. Co do pozyskiwania tą drogą funduszy na prowadzenie DG raczej można zapomnieć pozyskaniu środków na coś typowego, jak kolejna agencja reklamowa lub sklep z odzieżą. Na takich platformach powodzenie maja projekty odwołujące się bezpośrednio do emocji internautów np. nowe wersje kultowych gier.
afaktury.pl
Prosty program do fakturowania online
Wystawianie faktur w obcych językach, w tym chińskim.
Odpowiedz
Już na którymś forum wypowiadałem się na ten temat, to i napiszę tutaj Smile Crowdfunding jest świetnym rozwiązaniem, a to czy się przyjmie czy nie, zależy głównie od twórców pomysłów na które zbierane są środki. Jeśli użytkownicy będą widzieć, że kasa nie idzie w błoto tylko faktycznie projekt się rozwija chętniej dołączą do zbiórki, zwłaszcza, że często są za to ciekawe profity Smile Z drugiej strony jeśli będą pojawiać się takie sytuacje jak z Secret Service to można bardzo szybko zepsuć rynek.
Wzory rezygnacji i instrukcje jak złożyć skuteczne wypowiedzenie umowy OC u Twojego ubezpieczyciela!
Odpowiedz
Jakie formy wynagrodzenia można zaproponować osobom wpłacającym pieniądze? Bo współwłasność lub udział w zyskach do mnie nie przemawia, wolę być w 100% na swoim a nie w spółce.
Odpowiedz
Jasne, że warto. Trzeba tylko mieć ciekawy pomysł.
Odpowiedz
Nadaje się do różnych ciekawych projektów kóre potrafią ludzi tak zaangażować żęby chcieli wpłacić jakąś kwotę
Usługi transportowe, przeprowadzki, transport materiałów http://www.ecco-trans.pl/
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Henryk34
WątkiDataOdpowiedzi

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom