• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co myślicie o hodowli bażantów?
Mam duże podwórko i myślę nad założeniem narazie małej hodowli bażantów, co o tym myślicie?

Zbudowanie woliery/klatek nie kosztuje dużo, Bażanty to ok. 50-100zł sztuka.

Potem jajka i młode, a następnie zarobek, jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Odpowiedz

Opłacalne to by to było, ale jakbyś miał setki tych bażantów.

Lepiej weź się za hodowlę kochinów olbrzymich Smile Na nich idzie pociągnąć trochę Smile
Odpowiedz
Szkoda, że te bażanty ciągle jajek nie noszą, bo być je sprzedawał i pieniądz by był.

A nie lepsze może przepiórki? Smaczne, dietetyczne i zdrowe jajka mają Smile
Odpowiedz
ja kiedys o strusiach myslalem...
Odpowiedz
A można hodować bażanty u nas tak bez pozwolenia jakiegoś?
Odpowiedz
a nawet jesli trzeba pozwolenie to ile takie moze kosztowac?? 2000zl?
Najwiekszym problemem jest dystrybucja i zbyt? Jak zamierzasz je sprzedawac?
Odpowiedz
A moim zdaniem jest to dobry pomysł, ale trzeba znaleźć miejsce, gdzie będą je skupować. Może poza granicami kraju?
Odpowiedz
A orientujesz się, gdzie skupują poza granicami? Które kraje mają jakiś popyt na a tego typu biznes?
Odpowiedz
Też bym się chętnie dokształcił w tym temacie. Ponadto hodowla bażantów nie jest chyba taka fajna i dobra, prosta jak by się mogło wydawać?
Odpowiedz
Też mi się właśnie tak wydaje. A może ktoś ma jakąś książkę, bądź inne broszury, które mówią o tym, jak hodować bażanty?
Odpowiedz
Ja niestety nie posiadam nic w swojej bibliotece, ale myślę, że na internecie powinieneś wszystko znaleźć. Są jakieś strony co w końcu coś mówią o takiej hodowli.
Odpowiedz
Wiecie co, ja tak sobie myślę, że jeżeli chcemy zdecydować się na jakiś drób ozdobny, najlepiej byłoby jeszcze przed założeniem takiej działalności, przeprowadzić badania marketingowe, chociażby w http://www.exploreo.pl/badania-marketingowe i sprawdzić tym samym, jakie gatunki są najchętniej kupowane. Swego czasu był prawdziwy bum na sebrytki, silki, a nawet kochiny i to zarówno te olbrzymie, jak i miniaturowe. Potem przyszła moda na bażanty bananowe i pawie, a także niosące niebieskie jajka araucany ostatnio sporym zainteresowaniem cieszyły się strusie. Tak w zasadzie tutaj tendencje ciągle się zmieniają i warto być na bieżąco.
Odpowiedz
Bardzo dziwny pomysł na biznes i jakoś nie wydaje mi się, żeby był on bardzo opłacalny, o ile w ogóle.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika makserwus
WątkiDataOdpowiedzi
Podpisy na forach05.01.2012, 21:097
Nowy polski bux30.12.2011, 19:003
Bannery29.12.2011, 21:485
Shoper23.12.2011, 16:512
Google Analytics, pomoc w zarobkowaniu na forum?23.12.2011, 16:117

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom