• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cloud computing zastąpi tradycyjny hosting?
Witam! Chciałam zapytać jakie są wasze opinie na temat usługi cloud computing. Dla tych co nie do końca kojarzą temat dodam, że przykładem takiej chmury jest Dropbox. Myślicie, że w dalszej przyszłości tradycyjny hosting wyginie? Bo jak na razie, jest to raczej niemożliwe.
Odpowiedz

tak do końca to chyba nie zastąpi, ale jest to dosyć ciekawa alternatywa dla tradycyjnego hostingu Wink sama korzystam z dropbox'a
Odpowiedz
również korzystam z dropboxa od nie dawna, ale jak na razie świetnie się spisuje, wystarczy przesłać do kilku znajomych zaproszenia i z każdym ma się dodatkowe pół giga miejsca pamięci, przydatna rzecz do dzielenia się plikami.
Odpowiedz
Ja używam dropboxa głównie do dzielenia się plikami, które duże ważą. Często wrzucam tam np. zdjęcia, żeby przesłać je znajomym. Dropbox to świetny hosting i ma wiele fanów. Myślę, ze usługi cloud computing tego typu to na pewno przyszłość Internetu.
Odpowiedz
Oczywiście, że zastąpi Smile

Jest już w Polsce dostępny hosting www oparty na chmurze - ok 5 razy szybszy od potentatów na rynku Smile
o szczegółach możecie poczytać w stopce.
Odpowiedz
Tradycyjnego hostingu to na pewno nie zastąpi. To jednak inne parametry, inne możliwości.
Zresztą po co miałbym kombinować z usługami skoro klasyczny hosting zadowala moje serwisy?
Odpowiedz
Nie widzę powodów do tego, aby zmieniać usługę. Co tak na dobrą sprawę daje chmura?
Jakie plusy z niej wynikają? Ja nie widzę w zasadzie żadnych i nikt też nie potrafi mi podać stosowanych argumentów.
O co zatem w tym chodzi?
Odpowiedz
Cloud computing to przyszłość. Wiele firm już teraz przenosi swoje zasoby do chmury obliczeniowej. Ma to same zalety, przede wszystkim pozwala poprawić efektywność wielu procesów w firmie, zabezpieczyć firmowe dane, czy ułatwić zarządzanie nimi. Warte uwagi są zwłaszcza rozwiązania Aruba Cloud https://www.arubacloud.pl - udostępniają niezawodną, bardzo wydajną i stosunkowo tanią chmurę, warto ją sprawdzić.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Kratka
WątkiDataOdpowiedzi
Jaki internet dla firmy?17.01.2013, 09:553

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom