• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budować własny dom czy kupować gotowe mieszkanie ?
Cześć

Właśnie, co o tym sądzicie? Czy wg Was lepiej będzie budować własny dom czy kupować gotowe mieszkanie od developera?
Odpowiedz

to zależy jakie mas fundusze ?
Odpowiedz
Wg mnie jak sie ma pieniadze to tylko budowac.
Odpowiedz
Oczywiście, że opłaca się inwestować w nieruchomości. Generalnie wcześniej warto postarać się o promesę: Jest to rodzaj niepełnej decyzji kredytowej banku która daje nam pewność o naszej zdolności kredytowej. Wiadomo wtedy na jakie mieszkanie możemy sobie pozwolić.
Odpowiedz
Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach chyba lepiej jednak kupić mieszkanie. Opłaty za dom mogą na prawdę przerazić, choć oczywiście są też plusy. Na szczęście obecnie budowane osiedla są pomyślane, z pięknymi trawnikami a same mieszkania to wcale nie takie ciasne klitki Wink sam zastanawiam się nad wellhomezacisze.dolcan.com.pl, tym bardziej ze cenowo przedstawia się to całkiem korzystnie.
Odpowiedz
Ja bym raczej budował własny dom. Przynajmniej można zrobić wszystko po swojemu. Ja jestem na etapie montowania paneli podłogowych. Udało mi się znaleźć dobre materiały w odpowiedniej cenie.
Odpowiedz
Najpierw kupić własne mieszkanie, a dopiero później pomyśleć o budowie własnego domu. Zakupione mieszkanie nawet za pomocą kredytu mieszkaniowego możemy wynajmować przez bardzo długi czas (i w ten sposób spłacić kredyt).
Odpowiedz
To zależy od Twojej sytuacji rodzinnej. Ja bym wolał chyba kupić gotowe mieszkanie.
Odpowiedz
Jeśli jesteś osobą do 35 roku życia, możesz starać się o dofinansowanie z MDM, co jest pewnym ułatwieniem dla młodych, którzy często nie są w stanie zebrać całej kwoty na wymarzone mieszkanie.
afaktury.pl
Prosty program do fakturowania online
Wystawianie faktur w obcych językach, w tym chińskim.
Odpowiedz
Budowa systemem gospodarczym zawsze wyjdzie taniej
Odpowiedz
(25.06.2015, 17:42)afaktury napisał(a):  Jeśli jesteś osobą do 35 roku życia, możesz starać się o dofinansowanie z MDM, co jest pewnym ułatwieniem dla młodych, którzy często nie są w stanie zebrać całej kwoty na wymarzone mieszkanie.

O tym mialam napisać Smile ja dzięki MDM mam mieskzanie kupione na obrzeżach gdanska - a dokładniej w dzielicy Soszkowo, nie wiem czy znacie ta dzielnice, ale generalnie nowe budownictwo, fajna zielen, naprawde jest super moim zdaniem. Smile ale do czego daze? Ano do tego ze
1. mieszkanie bylo tansze niz by nas wyniosl dom
2. nie martwilismy sie o robotnikow spiacych na budowie i majacych gdzies deadline - dosw wazne bo przeprowadzalismy sie z krk
lepiej mieszkanie. Szczegolnie z rynku pierwotnego
Odpowiedz
ja uwazam ze lepiej jednak kupic gotowe. czlowiek sie tak nie denerwuje i nie traci zbednego czasu, a teraz na rynku jest taki wybor ze kazdy znajdzie takie jak mu sie marzy. ja korzystalem z biura nowodworski estates, pomogli mi tez z kredytem, wszystko szybko poszlo, teraz mam i bardzo ladny domek i nie wysokie raty kredytowe
Odpowiedz
Budowa domu jest na pewno droższa i dużo bardziej czasochłonna, a mało kto ma czas i możliwość, żeby mieszkać w wynajmowanym mieszkaniu w czasie budowy domu. Mieszkanie w mieszkaniu jest także dużo wygodniejsze, bo nie musimy się martwić o ogrzewanie, odśnieżanie, wszelkie naprawy budynku, bo takimi rzeczami zajmuje się administracja. Posiadanie domu ma też swoje plusy, bo mamy do dyspozycji ogród, więcej prywatności, ale powiedzcie szczerze kogo stać na zakup ziemi niedaleko centrum miasta? Co prawda można ją kupić na obrzeżach, ale wtedy musimy liczyć się z długimi dojazdami do pracy, szkoły itp. Z tych powodów sama zdecydowałam sie na zakup mieszkania, które znalazłam dzięki stronie internetowej http://promenadywroclawskie.pl/opis/opis.html . Mieszkanie jest świetnie zlokalizowane, bo znajduje się niedaleko rynku, a także niedaleko Odry. Nie było także bardzo drogie i dzieki temu mam więcej pieniędzy na jego urządzenie.
Odpowiedz
Wiesz i tak najważniejsze jest to jak sobie urządzicie wnętrze,a to już robicie sami. Moim zdaniem mieszkanie wyjdzie taniej więc u mnie stanęło na mieszkaniu mieszkanie lublin tym bardziej, że trafiła się nam dobra oferta.
Odpowiedz
W trakcie szukania swojego wymarzonego mieszkania praktycznie każdy skupia się tylko na samym mieszkaniu. Na jego ułożeniu, pokojach i metrażu. Zaczynamy kalkulować i projektować wnętrze naszego mieszkania ale zapominamy o tym co znajduje się dookoła naszego mieszkania. W budynkach wielokondygnacyjnych np. w blokach, spotykamy się z sytuacją, kiedy dźwięk, odbity od ścian parteru i dodatkowo wzmocniony, przenika poprzez otwartą klatkę schodową na wyższą kondygnację. Pokoje które będą graniczyć z klatką w których będziemy chcieli zrobić np. sypialnie, zazwyczaj nie potrafią obronić się przed dochodzącymi z dołu odgłosami. Nauka i sen będą w nich zdecydowanie męczące, a nawet poważnie utrudnione. Istnieją jednak sposoby, które mogą skutecznie ograniczać niepożądane efekty dźwiękowe. Istnieją jednak sposoby, które mogą skutecznie ograniczać wszelkiego rodzaju hałasy, które nie wymagają przeprowadzenia kolejnych remontów lub nie ingerują w powierzchnię naszego lokum. Kolejnych cennych informacji na temat akustyki wnętrz możemy dowiedzieć się ze strony http://eco-noise.pl/uslugi-z-zakresu-aku...na-wnetrz/
Odpowiedz
Zarówno dom, jak i mieszkanie mają swoje zalety. Osobiście jestem za własnym domem, choćby ze względu na większą powierzchnię, czy własne podwórko. Jeśli rozważacie budowę domu, to zamiast indywidualnego projektu poszukajcie gotowego - wyjdzie znacznie taniej, na https://www.archido.pl/41-projekty-domow...100-150-m2 widziałam wiele ładnych, tanich projektów, warto je przejrzeć.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika haller
WątkiDataOdpowiedzi

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom