• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alior Bank,a szanowanie klienta
Sytuacja,którą opiszę jest jak najbardziej faktyczna.

Dzwoni do mnie pani z Alior Banku,chcąc przedstawić ofertę ubezpieczenia indywidualnego na wypadek kalectwa,lub śmierci.
Wysłuchałem oferty,wywiązała się dyskusja,w końcu powiedziałem że potrzebuje czasu(2 dni)na przemyślenie.A pani na to,że to jest specjalna oferta dla klientów Alior Banku i tu pojawił się problem,konto w Alior banku zlikwidowałem ok.3 miesięcy temu -przeniosłem się do Alior Sync,ale jak stwierdziła Pani dzwoniąca do mnie to już nie ta grupa klientów...

I tu pojawia się pytanie,jaki system ma Alior Bank,że zdarzają się takie pomyłki -zaznaczam,że w moim wypadku nie pierwszy raz,czy to jest "wyższa kultura bankowości" ?

Dla mnie to jest budowanie nie dobrego wizerunku banku,z uwagi na to że straciłem ponad 5 minut na rozmowę o ofercie,która de facto nie była dla mnie!
Potocznie można napisać,że Alior strzelił sobie w stopę,albo inaczej w klienta ślepakiem Wink
Odpowiedz

witaj
Wydaje mi się że zaszła najzwyczajniej tylko zwykła mała pomyłka konsultantki telefonicznej, zwykła rzecz według mnie, nie każdy jest robotem Smile. Wiadomo w bankowości oczekujemy perfekcjonizmu i profesjonalizmu w każdym względzie, wie każdy taką sytuację odebrał by inaczej.
Odpowiedz
Tyle,że w ten sposób tracą mnie jako klienta a jak ktoś mnie zapyta to raczej ich nie polecę i w ten sposób mają gwarantowany nieprzychylny PR,albo marketing szeptany jak to woli -i dotyczy to większości banków,nie tylko Aliora...
Odpowiedz
Wcale się nie dziwię że masz takie odczucia, jeśli mi by się taka historia przytrafiła kilka razy, zapewne wyrażał bym swoją opinię w tai sam sposób.Choć tak jak kolega powyżej wiadomo, jeśli to było niedopatrzenie ze strony konsultanta to przymrużył bym oko Wink
Odpowiedz
Nie popadajmy w skrajności, każdemu może się zdarzyć pomyłka - jesteśmy tylko ludźmi. Po za tym, dla mnie wyższa kultura bankowości wiąże się raczej z tym, że Pani z obsługi klienta potrafi być miła i uprzejma, a jeśli pojawi się błąd - po porostu przeprosi za zamieszanie. Może to był jakiś błąd systemu i chyba nie ma o co robić szumu.
Odpowiedz
A jednak konto osobiste i bank Alior Sync zostały wyróżnione w plebiscycie Złoty Bankier 2012 w trzech kategoriach: najlepsze Konto dla internauty, najlepsza bankowość mobilna oraz najbardziej innowacyjny produkt - Wirtualny Bank Alior Sync. Alior Bank odnotował także największy w sektorze bankowym przyrost liczby prowadzonych rachunków osobistych dla klientów indywidualnych. W ciągu ostatniego roku liczba kont w Alior Banku niemal podwoiła się!
Odpowiedz
W Aliorze miałem chwilę konto. Założyłem je w ramach promocji. W innych bankach robiono mi problemy, że po co usuwam konto, że po co zakładałem, itd. Ale u nich podałem tylko powód typu ze znalazłem lepszą ofertę i na tym się skończyło. Obsługa była bardzo miła. W banku też wszystko sprawnie i fajnie przebiegło. Więc z mojej strony na plus wszystko w tym banku.
Odpowiedz
O Aliorze słyszałem wile opinii i ciekawi mnie w końcu jak to jest naprawdę, bo większość uważa że mają dość dużo kruczków, ale nie wiem czy jest to tylko zły marketing prowadzony przez konkurencje.
Odpowiedz
Ja miałam tam konto i lokaty terminowe. Nie mogę zbyt wiele powiedzieć o ich usługach. Nie było źle, podobnie jak w mBanku. Wydaj mi się nawet że klientów traktowali dobrze.
Odpowiedz
Z usług Synca jestem zadowolony,choć ostatnio przelew wewnętrzny kosztował mnie 1 zł,gdzie w innych bankach jest bezpłatnie(moje nie dopatrzenie)...

Regulamin
Odpowiedz
A jakie są opłaty w przypadku kont bankowych? Pobierają opłaty za np. kartę? Wiem, że także posiadają ciekawe oprocentowanie.
Odpowiedz
mnie jakoś ta "wyższa kultura bankowości" aliora nie przekonuje i chyba nigdy nie zdecydowałabym się na skorzystanie z ich oferty
Odpowiedz
Ja tam dalej sądzę że tam jest nawet całkiem fajna i miła obsługa, ale ja mówię o takim młodszym synu Aliora czyli Syncu.Wszystko za darmo i brak ostrego marketingu z ich strony.
Odpowiedz
waldek.kuzba jeśli chodzi o Alior Sync opłata za kartę nie jest pobierana,tu masz szczegóły [Modercja=Regulamin]
Odpowiedz
również zdarzały mi się podobne sytuacje w moim banku. Niestety w takich instytucjach panuje niezły bałagan, chociaż nie powinien. W końcu są to instytucje finansowe, bardzo istotne dla klientów. Na pewno nie działa to dobrze na ich wizerunek.
Odpowiedz
Potwierdzam, w Alior Banku zdarzają się przypadku poniżania klienta, ale na szczęście nie we wszystkich oddziałach.
Odpowiedz
W Syncu mamy wszystko wirtualnie i to jest wygodne!
Odpowiedz
Też wolę synca od aliora, choć to teoretycznie jedna grupa bankowa.
Odpowiedz
no ja mam u nich ale tak jakby w pobocznym banku czyli Syncu, konto za darmo, czasami używam do szybkich przelewów, więc do takich rzeczy się sprawdza, przecież nie musimy się z nimi kolegować Smile ma wszystko działać i być za darmo Smile
Odpowiedz
Wszystko zależy od danego oddziału. Są oddziały kulturalniejsze a są oddziały bez kultury Wink
Czy warto mieć konto w banku Smart http://bankowe-konta.info/konto/smart/ opinie klientów.

Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika netman
WątkiDataOdpowiedzi
Co zastąpi Facebook?06.03.2014, 14:2534
Kredyt pod zabezpieczenie13.02.2014, 10:003
Gdzie drukujecie wizytówki?24.10.2013, 11:0611
All money,jakieś opinie?10.10.2013, 12:460
Naprawa sprzętu komputerowego w firmie,jak się do tego zabrać?17.09.2013, 11:3413

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom