• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 3.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adkontekst - czy opłaca się być wydawcą?
Pytanie jak w temacie, interesuję mnie jakość tej sieci reklamowej i czy opłaca się być wydawcą w porównaniu z innymi sieciami reklamowymi? Czy ma lepsze stawki niż inni?
Odpowiedz

Ta sieć reklamowa wypada według mojej subiektywnej opinii dużo słabiej w porównaniu z Adsense.
Zawsze możesz przecież przetestować jeden miesiąc jedną a później drugą.
Odpowiedz
trzeba mieć naprawdę duży ruch żeby to było opłacalne
Odpowiedz
dzięki, a wiecie może czy adkontekst koliduje jakoś z reklamą Adsense bo kiedyś coś czytałem na ten temat, ale nie wiem czy to jeszcze aktualne i te dwie sieci reklamowe się nawzajem nie lubią Wink ?
Odpowiedz
Absolutnie nie koliduje! Wink Wręcz przeciwnie. Wcale nie trzeba decydować się tylko na jedną sieć. Wielu polskich wydawców stosuje emisję obok siebie Adsense i Adkontekst. Zarówno Adsense, jak i Adkontekst nie robią tu problemów. To normalna i dobra taktyka. Bo łącząc emisję dwóch systemów wydawca zarabia po prostu więcej.

Fajne jest też to, że Adkontekst oferuje więcej formatów reklamowych niż Adsense, który stawia głównie na statyczne boksy. Adkontekst oprócz tego ma jeszcze reklamy w formie wysuwanych layerów/sliderów, reklamy osadzane na dolnej części zdjęć i Intertext (reklamę, która pojawia się w małej chmurze, gdy internauta najedzie kursorem na podkreślone w tekście słowo).

Odpowiadając na pytanie #len Adkontekst to największa polska sieć kontekstowo-bahawioralna na rynku. Masa kampanii w każdej kategorii, wiec i ich rotacja w boksach jest duża, co przekłada się na klikalność (zyski). Nie spodziewam się lepszych stawek u polskich konkurentów.
Odpowiedz
Wydaje mi się że większość sieci jest zyskowna, ale niestety potrzebujemy duży ruch na stronie od 1000 UU powyżej w innym przypadku to będą grosze, ale w sumie warto wdrożyć nienachalne jednostki reklamowe chociażby po to aby przyzwyczaić użytkowników strony Smile czekając na rozwój strony.

Co do sprawy kolidowania ze sobą obu sieci, słyszałem że Adkontekst jest przyjaźnie nastawiony w stosunku do innych sieci reklamowych znajdujących się na tej samej stronie, ale z Adsense już tak kolorowo nie ma, groziło to jakimiś konsekwencjami, przy najmniej kiedyś tak było, albo po prostu coś gdzieś źle przeczytałem. Jeśli się zmieniło to postrzeganie, albo nie mam racji to mnie oświećcie Smile

W zasadzie widać duże portale na których znajdują się obydwie jednostki reklamowe tych dwóch gigantów reklamy, ale wydaje mi się , że oni działają na innych zasadach. Jak myślicie?
Odpowiedz
AdSense nie ma sobie równych w reklamie kontekstowej jeśli chodzi o stawki, nie ma sobie równych także w banowaniu użytkowników i tym samym nie wypłacaniu zarobionych pieniędzy. Nawet najuczciwsi wydawcy mogą się przejechać np. przez klikanie przez konkurencję itp. Adkontekst ma dużo niższe stawki, ale na pewno nie bawi się wydawcami tak jak Google (głównie pewnie dlatego, że obecnie walczą o każdego nowego wydawcę).
Wzory rezygnacji i instrukcje jak złożyć skuteczne wypowiedzenie umowy OC u Twojego ubezpieczyciela!
Odpowiedz
Nic nie stoi na przeszkodzie żeby wypróbować Adkontekst lub inną sieć reklamową. Będziesz miał porównanie.
Odpowiedz
Jest jeszcze Onet Kontekst. SmartContex, Chitika
Odpowiedz
Też uważam że Google Adsense sprawdza się dużo lepiej niż Adkontekt, mimo że stawki w Adsesne i tak pogorszyły się w ciągu ostatnich kilku lat. Chociaż ja ogólnie uważam, że reklamy kontekstowe warto stosować jako dodatek, swojego rodzaju wypełniacz, a dużo lepiej można zarobić w programach z prowizją od sprzedaży,
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika len
WątkiDataOdpowiedzi
W ile dochodzi przelew na paypal29.04.2014, 13:174
gdzie znajdę najtańsze OC?14.04.2014, 19:171
Kantor internetowy Fritz Exchange05.03.2014, 23:056
Anioły biznesu w Polsce22.10.2013, 13:481
Praca na stojąco26.08.2013, 07:101

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom