• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1000 zł na lokatę - czy warto ?
#1
Tak się zastanawiam czy warto zainwestować 1000 zł na lokatę na rok. Zysku po odprowadzeniu podatków nie będzie za dużo a pieniądze będą zamrożone przez całe 12 miesięcy. Może są jakieś banki, które podczas zerwania lokaty nie powodują utraty odsetek ?
A może ktoś ma jakiś ciekawy pomysł, jakaś innowacyjna lokata, gdzie by można było 1000 zł zainwestować ?
dom za 200 tysięcy? - zapraszam na mój blog poświęcony budowie
Odpowiedz

#2
Witaj ,oczywiście że warto, przynajmniej nie wydasz tego tysiąca Smile chodź w perspektywie wysokich zysków nie wróży bogactwa.Lokaty to w moim odczuciu opłacalne są jeśli posiadamy przynajmniej kapitał początkowy w granicach 5000 do 10.000,ale może wypowie się ktoś inny jeszcze ktoś inny.
Odpowiedz
#3
No niby tak 5000 to już kasa ale od czegoś trzeba zacząć co nie?
Polecam: Buty robocze

Odpowiedz
#4
Odsetek to z tego dużo nie będziesz miał. Jedynie to pożytek taki, że przez cały czas trwania lokaty nie udasz tych pieniędzy (chyba że pod pilną potrzebą) i po roku będziesz miał oszczędność. O wiele trudniej zaoszczędzić jest cokolwiek jak nie ma tego na lokacie. Co do utraty odsetek to banki oferują różne lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek. Wtedy naliczają ci kilka groszy codziennie i jak przerwiesz lokatę to nie tracisz nic.
www.zpci.pl - szkolenia informatyczne
Odpowiedz
#5
Z tym wydawaniem pieniędzy to fakt. Jak dam pieniądze na lokatę to nie wydam tak szybko jak mając je w kieszeni Smile Co do tych lokat z dzienną kapitalizacją to możesz powiedzieć jakie banki to oferują ?
Odpowiedz
#6
Moim zdaniem lepiej jest wrzucić na konto oszczędnościowe. Odsetek bedzie trochę mniej, ale możesz systematycznie dorzucać pieniądze na to konto. Na początek w sam raz, moim zdaniem.
Odpowiedz
#7
Jest to śmiesznie mała kwota. Nawet na najlepiej oprocentowanej lokacie w ciągu roku zarobisz max 100 zł.

_______________________
miód manuka z Nowej Zelandii.
Odpowiedz
#8
Najlepiej wrzucić tego tysiaka na konto oszczędnościowe pow. 5% albo założyć lokatę krótkoterminową do 1, 2 miesięcy w Getinbank albo Idea Bank. Choć trzeba pamiętać, że decydując się skorzystać z usługi nowego banku traci się status nowego klienta (a więc i dostępności do ciekawych promocji dla nowych klientów). Czasem więc lepiej wykorzystać ten status zakładając lokatę na większą kwotę, bliższej maksymalnej (np. 10.000 PLN na Lokacie na dobry początek 6,5%) Smile
Odpowiedz
#9
Uważam, że nawet w przypadku tak niskiej kwoty warto te pieniądze zdeponować w banku. Im wcześniej zaczniemy oszczędzać tym szybciej nasze zyski będą większe - od czegoś trzeba zacząć. Tak jak już inne osoby wspomniały warto rozważyć założenie konta oszczędnościowego. Wtedy mamy możliwość wypłacania oraz dopłacania do takiego rachunku w dowolnym czasie.
Odpowiedz
#10
Wydaje mi się że lokaty to dość przestarzały sposób na pomnażanie swojego kapitału, ale konta bankowe bardziej oszczędnościowe również nie sprawiają że się wzbogacamy, choć może tylko nie wydajemy więcej, co również ma dobry wpływ na nasze finanse rodzinne.
Odpowiedz
#11
Wydaję się że przy kapitale 1000 zł lokaty terminowe są słabym rozwiązaniem bo zyski będą znikome. Przyjmijmy, że oprocentowanie wynosi jakieś 4% w skali roku. Dodatkowo trzeba uwzględnić podatek Belki. Zyski bardzo małe.
Odpowiedz
#12
Moim zdaniem się nie opłaca bo odsetki po miesiącu od 1000 zł to będzie jakieś 20-40 złotych.
Odpowiedz
#13
Nie warto, bo będą to same grosze....
Odpowiedz
#14
Moim zdaniem jak najbardziej warto wrzucić tą kaskę na lokate tak jak koledzy wcześniej pisani raczej nie wydasz tej kwoty jak będziesz miał na lokacie a ponad to nauczysz się oszczędzania co może dać efekty w przyszłości i jeszcze jedno kasa nie straci na wartości to znaczy na inflacji Smile heh
Odpowiedz
 Podziękowali: arekpyta
#15
1000 zł to za mało, że lokata się opłacała.
Odpowiedz
#16
Przy takich kwotach najlepiej korzystać z lokat krótkoterminowych, takich na 3-4 miesiące. Przeważnie też na nich jest korzystniejszy procent. Ja kilka dni temu założyłem lokatę w Idea Banku na 3 miesiące i 4% w skali roku. Minimalna kwota wymagana do założenia to 1000 zł, więc na Twoim miejscu właśnie tam bym wrzucił - ideabank.pl/klienci-indywidualni-lokata-happy
Odpowiedz
#17
Ter najwyższe oprocentowanie ma chyba BGŻ Optima
Odpowiedz
#18
Lepiej położyć na konto z oprocentowaniem. Przyjamniej nie zamrozisz gotówki.
Odpowiedz
 

Ostatnie tematy użytkownika dirtu
WątkiDataOdpowiedzi
kurier rowerowy - ciekawy pomysł na biznes23.01.2013, 09:3625
Jaki serwer pod sklep ?22.01.2013, 23:1929
Kredyt na działkę i dom22.01.2013, 22:598
Hop lokata w Inteligo22.01.2013, 22:581
Jakie opłaty związane z korepetycjami ?10.01.2013, 12:2610
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

  • Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom