Biznes forum | Pomysł na biznes

Pełna wersja: To nie koniec podwyżek benzyny...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam serdecznie!! Jeżeli myśleliście że benzyna nie może być już droższa, to się mylicie,prawdopodobnie znowu cena pójdzie w górę, a wszystko przez niekończący się konflikt w Libii. Być może zależało komuś żeby ceny benzyny rosły i dlatego tak jest.
Nic nadzwyczajnego nie odkryłeś tym twierdzeniem. Benzyna może drożeć i noże tanieć. To że jest teraz konflikt w Libii nie znaczy że benzyna musi drożeć. Nie wiesz co będzie za kilka dni. Może konflikt ustąpi albo rząd coś na to zaradzi.
, wiedz o tym, że wiele firm na świecie bazuje nie tylko na sytuacji gospodarczej w Libii ale też politycznej przez co wmawiane jest ludziom że tak wysokie stawki to wynik wojny w Libii, a w tym samym czasie ich porty z ropą mogą normalnie funkcjonować. Nic nie zmienimy, musieli być my zrobić partię polityczną i głosić tą opinię.
Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to że benzyna tylko w Polsce jest tak droga, tak samo cukier. W innych krajach cena benzyny stale maleje, nie wiadomo kto ową ceną steruje u nas.
Tak chciały wyższe władze, teraz w Polsce ludzie zarabiają na tak wysokiej cenie. Może przez to spadnie ilość wydzielanych spalin.
Takie drogie ceny są tylko w tej części europy, Niemcy mają normalne ceny. Nie rozumiem dlaczego tak drogo. Ktoś na tym niestety zarabia.
Oj zarabia zarabia, i państwo i firmy paliwowe ; \
Drogo i to bardzo drogo, a paliwo cały czas rośnie. Kiedyś spotkałem się z takim komunikatem chodziło o tzw strajk. Wszystko polegało na tym by kupować paliwo na mało znanych stacjach paliw wtedy główni dostawcy tracąc klientów obniżą ceny paliw mowa o Orlen BP Smile
W ostatnich dniach Orlen dał nam prezent w postaci obniżenia ceny benzyny do 4,99 Wink

Teraz jednak prognozy szacują, że ma iść w górę jej cena.
W Anglii za baryłkę benzyny dwa miesiące temu płaciło się 134 funtów, teraz płacę za litr 1,40f , więc nie piszcie że tylko w Polsce paliwo drożeje. Bo to są bzdury!
Wszędzie idzie do góry, bez wyjątku, tylko w jednym kraju wzwyżka jest wieksza w drugim mniejsza, ale to nie są aż tak duże różnice jak wy tu piszecie.

end

Cena paliwa ostatecznie i tak będzie musiała spaść i tak. Jest ona sztucznie nadmuchana. A każda taka bańka w pewnym momencie pęka. Proste zasady prawa i podaży oraz elastyczności rynku...
Pewnie że ceny spadną. Jak tak dalej pójdzie to samochodami mało kto będzie jeździł, to i paliwa mało się sprzeda. Tylko potem bedzie ciezkie zdziwienie że przemysł u nas stoi.
Dokładnie o tym mówię, mały popyt duża podaż i ceny maleją.

end

hmm zjadło mojego posta, no nic w każdym razie wszyscy wiedzą o co chodzi. Równowaga musi zostać zachowana.
No, i mamy już delikatne spadki. Zobaczymy czy trend sie utrzyma.

end

Hmm ja dziś słyszałem w TV że ceny paliw dalej rosną. Skąd te informacje masz o spadkach?
Na stacjach typu Auchan gaz kosztuje obecnie 2,30, na stacjach typu Orlen ok 2,78. Czyli spadek jest. Ja obecnie tankuję na stacji Auchan Krasne i mam taniej. Samochód pali tyle samo, taki sam dystans zrobię ale teraz przejechanie 100 km kosztuje mnie ok 15 zł a nie 20 Smile Benzyna też leci w dół ale powoli. Moim zdaniem do końca wakacji spadnie to ok jakieś 10-20 groszy jak dobrze pójdzie. No może 20 nie Smile ale 10 na pewno.